שיקום הפה ואסתטיקה

שיקום הפה הוא תחום ברפואת שיניים העוסק בשחזור שיניים פגועות על מנת להחזיר את התפקוד, הפונטיקה (יכולת הדיבור התקינה) והקניית האסתטיקה המקסימלית.

למעשה, תחום שיקום הפה חולש על פני טווח רחב של טיפולים – מטיפולים פשוטים כגון שחזורים (סתימות) או כתרים, ועד לטיפולים מורכבים הכוללים בעיות סגר סבוכות, הפרעות לסת תפקודיות, השלמת שיניים חסרות ועוד.

במרפאתנו מבצעים את כלל טיפולי שיניים בתחום שיקום הפה: כתרים רגילים, כתרים הנעשים ביום אחד, גשרים, חזיתות חרסינה (למינייט), שיקום על גבי שתלים, תותבות ועוד.

הבחירה ברופא המטפל לביצוע השיקום היא בחירה קריטית, וחשוב לבחור את הרופא המיומן, המקצועי ובעל הניסיון הרחב ביותר בתחום. במרפאתנו תוכלו ליהנות מהמכשור החדיש והמתקדם ביותר שמטרתו היא תכנון מיטבי של תכנית שיקום הפה המדויקת עבורכם לצורך קבלת תוצאות מקסימליות. הודות לשימוש בחומרים איכותיים וציוד וטכנולוגיה מתקדמים מתקבלת תוצאה רפואית ואסתטית אופטימלית.

שיתוף פעולה בין המומחים השונים במרפאה (מומחים למחלות חניכיים, טיפולי שורש, כירורגיה ויישור שיניים) חיוני על-מנת לקבל תוכנית טיפול מקיפה ומלאה שתביא לתוצאות הטובות ביותר שיישמרו לאורך זמן.

כתר ביום אחד

בעבר נדרשו מספר רב של פגישות (4-5 פגישות בד"כ) ושימוש בחומרים סיליקוניים (דמויי "פלסטלינה") לצורך לקיחת מידות של השיניים על מנת לבצע שיקום של השיניים (כתרים מלאים או חלקיים או גשרים).

שיטה זו הוכיחה את עצמה לאורך שנים אך היא טומנת בחובה חסרונות רבים, ביניהם חוסר נוחות למטופל הן בלקיחת המידות והן בזמן הרב שהוא נדרש להשקיע בטיפול.

העתיד כבר כאן

בעזרת מערכת CEREC של חברת Sirona הגרמנית ניתן לייצר כתר בשיטה דיגטילית במרפאה. הטיפול מתחיל בסריקה קצרה ע"י מצלמה אינטרה-אוראלית ייחודית שמעבירה נתונים למחשב שמייצר הדמיה תלת ממדית של השיניים וכן של תכנון השיקום הרצוי. נתוני השחזור הוירטואלי מועברים למחרטה תלת-ממדית ממוחשבת שמייצרת באופן מיידי ומדויק את הכתר תוך זמן קצר במרפאה.

טיפול שיניים

לאחר בדיקה וייעוץ, הרופא משתמש במצלמה כדי לסרוק את האזור המיועד לטיפול

צילום של שיניים

השיקום מתוכנן בעזרת מודל תלת-מימדי על המחשב.

2 נשים מדברות

השיקום מיוצר במחרטה במפראה מחומר קרמי

אישה מחייכת

הכתר המוכן נמדד ומודבק בפה באותו היום!

יתרונות השיטה ברורים

מה ניתן לייצר בטכנולוגיה זו?

ינון לם מבצע טיפול

הצטרפו עוד היום לרפואת שיניים דיגיטלית!

הלבנת שיניים

אחת השאלות הנפוצות שעולות בקרב מטופלים היא האם ניתן להבהיר את השיניים ולקבל מראה אסתטי יותר ללא צורך בטיפולים שיקומיים נרחבים. במרבית המקרים, אם מדובר בשיניים הטבעיות של המטופל, ניתן לבצע זאת.

ישנן אפשרויות רבות להלבנה: משחות שיניים מלבינות, שטיפות פה ורצועות (סטריפים), פתרונות הלבנה במרפאה והלבנה ביתית שנעשית בסדים.

הלבנת שיניים תוך שעה במרפאה

במרפאתנו מבוצע טיפול הלבנת שיניים מסוג Philips Zoom שהיא משיטות ההלבנה המקדמות ביותר.

בשלב ראשון יש להגיע לבדיקת רופא על מנת לבדוק האם קיימים שחזורים בשיניים או מוקדי עששת הדורשים טיפול ולוודא שהשיטה אכן מתאימה. לאחר מכן מומלץ לקבוע תור להסרת אבנית אצל שיננית ולאחר מכן פגישה לביצוע ההלבנה.

מהלך הטיפול:

לפני הטיפול הרופא ימגן את החניכיים, הלחי והשפתיים על מנת שחומר ההלבנה לא ייגע בהם ויגרום לכוויה. לאחר מכן יונח ג'ל מיוחד על השיניים והוא ישופעל באמצעות אור LED ייחודי. זמן ההלבנה עצמה היא 45 דקות בלבד (3 טיפולים עוקבים של 15 דקות כל אחד). במהלך הטיפול תחבוש משקפי מגן מיוחדות כדי להגן על עיניך מפני האור של מכשיר ההלבנה. לכל אורך הטיפול הרופא או הסייעת ייצאו בחדר.

ישנם אנשים שעלולה להתעורר אצלם רגישות במהלך טיפול. בד"כ מקור האי נוחות הוא החום המינימלית שמייצרת מנורת ההלבנה. לעתים נדירות המטופל עשוי להרגיש דקירות קלות מיד בסיום הטיפול, אבל תחושה זו תמיד נעלמת.

איך זה עובד בפועל?

מוצרי ההלבנה מכילים חומרים שונים, לדוגמא מי חמצן או קרבמיד פרוקסיד, אשר גורמים לתגובה כימית שמפרקת את קשרי הפחמן שיוצרות המולקולות המכתימות. ברגע שהקשרים נשברים, הם כבר לא משקפים את הצבע הכהה.

כמה זמן הטיפול שלי יחזיק?

רוב טיפולי ההלבנה נועדו לשרוד לתקופת זמן ארוכה, אבל הישנות של הצבע אינה נדירה בשל הרגלים אישיים של המטופל  (שתיית קפה, עישון, מאכלים צבעוניים).

לא ניתן להעריך מראש את איכות ההלבנה הסופית שתתקבל או כמה זמן היא תחזיק לאורך השנים. עם זאת, הלבנת Philips Zoom בעלת ניסיון מוכח לאורך שנים מבטיחה את התוצאות הטובות ביותר ולטווח הארוך ביותר.

לעתים נדרש לבצע "חיזוק" של ההלבנה על ידי שימוש בסדים המוכנים על ידי הרופא וניתנים למטופל לשימוש בבית על ידי אפליקצית ג'ל לתוכם ושימוש בהם למספר ימים.

איך אני יכול לשמור על השיניים לבנות לאחר הטיפול?

לאחר ההלבנה במרפאה תקבל הנחיות ל-48 שעות שלאחר הטיפול, ובעיקר – הימנעות מאוכל ושתייה צבעוניים (קפה, תה, קולה, מאכלים המכילים קארי/כורכום, שוקולד וכו').

לאורך זמן הדרך הטובה ביותר לשמירה על ההלבנה (ועל השיניים בכלל) היא שמירה על היגיינה טובה: צחצוח שיניים נכון פעמיים ביותר, שימוש בחוט או קיסם דנטלי בין השיניים, הגעה בזמן לשיננית ולבדיקות תקופתיות.

לאורך זמן, כתלות בגורמים רבים (ביניהם כמות הקפה או מאכלים "מלכלכים"), ייתכן צורך בתגבור ההלבנה ע"י סד להלבנה ביתית למספר ימים.

הלבנת שיניים
הלבנת שיניים

שיניים תותבות

אובדן שיניים יכול להיגרם מסיבות רבות. כאשר אובדן השיניים נרחב, אחד הפתרונות האפשריים הוא תותבות (חלקיות או מלאות), אשר ניתנות כפתרון זמני או קבוע.

תותבות הן פלטות נשלפות אשר מחליפות אזורים מחוסרי שיניים ומהוות פתרון פשוט יחסית להחזרת תפקוד ואסתטיקה. היום, בעידן השתלים הדנטליים, פתרון זה פחות נפוץ (בעיקר בגלל הנוחות המופחתת והדעות הקדומות בנוגע לשיניים נשלפות) אך הוא עדיין יכול לתת מענה טוב מאוד במקרים מסוימים (לעיתים אפילו יותר טוב משתלים).

תותבות זמניות הינן פתרון מצוין ואסתטי במקרים בהם יש להמתין עד לסיום הליך התקנת השתלים הדנטליים והיכולת לשקם אותם.

תותבות נסמכות שתלים מאפשרות להנות מפתרון אסתטי ופשוט יחסית, עם יציבות הניתנת ממספר שתלים מועט. פתרון זה טוב במקרים של חסר עצם המאפשר מיקום מספר מצומצם של שתלים.

שיניים תותבות

למינייט (חזיתית חרסינה)

אם אתם שואלים את עצמכם איך למפורסמים רבים יש שיניים לבנות ומושלמות, לרוב התשובה היא שאלו לא השיניים הטבעיות שלהם אלא שמדובר בציפויי חרסינה שהודבקו לשיניים.

ציפויי חרסינה עשויים משכבת חרסינה דקיקה שעל מנת שלא תבלוט מהשן דורשת הסרה מינימלית של חומר שן – עובי הציפוי נע בין עשיריות מילימטר עד מ"מ אחד או שניים בלבד. בזכות תכונות החומר ניתן להדביק את הציפויים בהדבקה כימית חזקה מאד כך שהם ממש הופכים להיות חלק מהשן.

הטיפול נחשב שמרני יחסית מאחר ולא משחיזים את השיניים השחזה מלאה ולא מסירים חומר שן רב לשם כך והשינוי שציפויים כאלה יכולים לעשות הוא משמעותי ביותר.

למינייט (חזיתית חרסינה)

שיקום פה נרחב

במקרים בהם חוסר השיניים הוא נרחב, שיקום הפה הופך מורכב יותר.
במרפאתנו מרוכזים תחת קורת גג אחת רופאים מכל תחומי ההתמחויות שעובדים בשיתוף פעולה ומאפשרים בניית תכנית טיפול כוללנית שתאפשר את קבלת תוצאות טיפול הטובות ביותר באמצעות שיטות הטיפול המתקדמות ביותר ועל ידי רופאים עם ניסיון רב ביותר כל אחד בתחומו.

שיקום על גבי שתלים

שתלים דנטליים מהווים תחליף מלאכותי לשיניים הטבעיות, ומהווים אופציה טיפולים חלופית לגשרים או תותבות לשיניים שאבדו.

שתל עשוי סגסוגת טיטניום ומוחדר לעצם הלסת במקום שורש שן טבעית בהליך כירורגי פשוט יחסית.

לאחר ההשתלה, העצם נבנית סביב השתל בתהליך הנקרא "אוסאואינטגרציה". בסיום הליך זה, שאורכו מספר חודשים בד"כ, ניתן לשקם את השתלים ע"י כתרים או גשרים. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע השתלה ושיקום זמני באותה הפגישה.

Call Now Button