פריודנטיה

טיפולי חניכיים

מחלת חניכיים היא מחלה שתוקפת את רקמות התאחיזה של השיניים. היא מתאפיינת באודם ונפיחות בחניכיים, דימום מהחניכיים בזמן אכילה או צחצוח, ריח רע מהפה ולעיתים גם ניידות ואובדן שיניים.
מחלת חניכיים יכולה להתחיל גם בגילאים צעירים אז המחלה אגרסיבית יותר ואילו בגילאים המבוגרים יותר היא מתקדמת לאט יותר. מחלת חניכיים הינה לרוב כרונית ובלתי הפיכה אך בעזרת טיפול חניכיים ניתן לעצור את ההתקדמות שלה ולשמור על יציביות החניכיים.

הטיפול במחלות חניכיים כולל כולל מספר מרכיבים:

  • סילוק אבנית והקצעות שורשים – טיפול שמרני שמטרתו סילוק גורמי דלקת וזיהום.
    הקצעת שורשים היא ניקוי עמוק ויסודי של החניכיים שמבוצע תחת אלחוש, בו מסלקים את האבנית והחיידקים שהצטברו מתחת לחניכיים. לאחר מספר שבועות מבוצעת פגישה להערכת מחדש והחלטה על צורך בהמשך טיפול (במקרים מסוימים יהיה צורך בטיפול כירורגי משלים) או רק בהמשך טיפולי תחזוקה.
  • ניתוחי חניכיים – ניתוחי חניכיים יכולים לשרת מטרות שונות: צמצום כיסי חניכיים שלא ניתן להגיע אליהם אפילו בניקוי עמוק תחת הרדמה מקומית, סילוק רקמה דלקתית סביב השיניים, בדיקת כשירות השיניים (אקספלורציה), שימוש בתחליפי עצם במקום עצם שאבדה בגלל המחלה, תיקונים אסתטיים של מתאר החניכיים ועוד.
  • תחזוקה – מטרתה לשמור על תוצאות הטיפול ועל יציבות החניכיים ולמנוע התקדמות מחלת החניכיים. על מנת להבטיח תוצאות טיפול אידאליות יש להקפיד על ביקורות סדירות אצל מומחה לחניכיים וטיפולי שיננית קבועים.

 

חשוב שטיפולי חניכיים ופגישות תחזוקה  יבוצעו על ידי מומחה למחלות חניכיים, פריודנט.
במרפאתנו הטיפולים מבוצעים ע"י ד"ר גיל סלוצקי, מומחה למחלות חניכיים בעל ניסיון רב בתחום.

Call Now Button