טיפולים נוספים

טיפולי שיננית

אבנית מצטברת על השיניים בעקבות הסתיידות של רובד החיידקים (פלאק). היגיינה נכונה עוזרת למנוע הצטברות אבנית ושמירה על בריאות החניכיים ומניעת עששת (חורים בשיניים).

כאשר יש הצטברות של אבנית, חשוב לבצע הסרת אבנית אצל שיננית מוסמכת. הצטברות האבנית גורמת לדלקת חניכיים, רגישות בחניכיים ובהמשך אף למחלת חניכיים.

הסרת אבנית חשובה מגיל צעיר מאוד ועד לגיל מבוגר, ולכן גם ילדים וגם מבוגרים עם מעט שיניים בפה זקוקים לביקורים קבועים אצל השיננית.

מטופלים עם מחלת חניכיים צריכים להקפיד על טיפולי שיניים קבועים על מנת למנוע החמרה של מחלת החניכיים שלהם.

 

טיפולי חניכיים

מחלת חניכיים היא מחלה שתוקפת את רקמות התאחיזה של השיניים. היא מתאפיינת באודם ונפיחות בחניכיים, דימום מהחניכיים בזמן אכילה או צחצוח, ריח רע מהפה ולעיתים גם ניידות ואובדן שיניים.
מחלת חניכיים יכולה להתחיל גם בגילאים צעירים אז המחלה אגרסיבית יותר ואילו בגילאים המבוגרים יותר היא מתקדמת לאט יותר. מחלת חניכיים הינה לרוב כרונית ובלתי הפיכה אך בעזרת טיפול חניכיים ניתן לעצור את ההתקדמות שלה ולשמור על יציביות החניכיים.

הטיפול במחלות חניכיים כולל כולל מספר מרכיבים:

  • סילוק אבנית והקצעות שורשים – טיפול שמרני שמטרתו סילוק גורמי דלקת וזיהום.
    הקצעת שורשים היא ניקוי עמוק ויסודי של החניכיים שמבוצע תחת אלחוש, בו מסלקים את האבנית והחיידקים שהצטברו מתחת לחניכיים. לאחר מספר שבועות מבוצעת פגישה להערכת מחדש והחלטה על צורך בהמשך טיפול (במקרים מסוימים יהיה צורך בטיפול כירורגי משלים) או רק בהמשך טיפולי תחזוקה.
  • ניתוחי חניכיים – ניתוחי חניכיים יכולים לשרת מטרות שונות: צמצום כיסי חניכיים שלא ניתן להגיע אליהם אפילו בניקוי עמוק תחת הרדמה מקומית, סילוק רקמה דלקתית סביב השיניים, בדיקת כשירות השיניים (אקספלורציה), שימוש בתחליפי עצם במקום עצם שאבדה בגלל המחלה, תיקונים אסתטיים של מתאר החניכיים ועוד.
  • תחזוקה – מטרתה לשמור על תוצאות הטיפול ועל יציבות החניכיים ולמנוע התקדמות מחלת החניכיים. על מנת להבטיח תוצאות טיפול אידאליות יש להקפיד על ביקורות סדירות אצל מומחה לחניכיים וטיפולי שיננית קבועים.

 

חשוב שטיפולי חניכיים ופגישות תחזוקה  יבוצעו על ידי מומחה למחלות חניכיים, פריודנט.
במרפאתנו הטיפולים מבוצעים ע"י ד"ר גיל סלוצקי, מומחה למחלות חניכיים בעל ניסיון רב בתחום.

שתלים

שתלים דנטליים מהווים תחליף מלאכותי לשיניים הטבעיות, ומהווים אופציה טיפולים חלופית לגשרים או תותבות לשיניים שאבדו.

שתל עשוי סגסוגת טיטניום ומוחדר לעצם הלסת במקום שורש שן טבעית בהליך כירורגי פשוט יחסית.

לאחר ההשתלה, העצם נבנית סביב השתל בתהליך הנקרא "אוסאואינטגרציה". בסיום הליך זה, שאורכו מספר חודשים בד"כ, ניתן לשקם את השתלים ע"י כתרים או גשרים. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע השתלה ושיקום זמני באותה הפגישה.

שתלים ניתנים לביצוע כמעט לכל אחד, אך לפני ההשתלה יש לבצע בדיקה וצילומים מתאימים (צילום רנטגן וצילום CT) כדי לתכנן את ההליך הכירורגי בצורה אופטימלית.

בהתאם למצבן הקליני של השיניים וכמות העצם הקיימת, יוחלט על תוכנית טיפולית מתאימה. לעיתים יש צורך בתוספת רקמה רכה או עצם כשלב מכין לביצוע ההשתלה.

במרפאתנו מבוצעים שתלים למטופלים צעירים ומבוגרים כאחד ואנו גאים באחוזי הצלחה גבוהים לטיפולים אלה.

הליך ההשתלה מבוצע באופן מקצועי, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ואיכותית הכוללת גם שימוש בסד כירורגי ממוחשב במקרה הצורך. הפרוצדורה נעשית על ידי ד"ר גיל סלוצקי, פריודונט (מומחה למחלות חניכיים) בעל ניסיון רב בתחום. בנוסף, מבוצעות במרפאה פרוצדורות נלוות הכוללות עקירות כירורגיות , הרמות סינוס או בניית עצם לצורך השתלה.

טיפולי שורש

טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים השכיחים ביותר ומטרתו לשמר שיניים שנפגעו מאוד ע"י עששת או שעברו טראומה קשה. טיפול שורש מבוצע במערכת תעלות השורש של השן, ומטרתו לנקות את הזיהום בתעלות ואיטומן ע"י חומר איטום מיוחד.

חשוב שהטיפול יבוצע ע"י מומחה לטיפולי שורש על-מנת לקבל תוצאה אופטימאלית עם סיכויי הצלחה גבוהים.

את טיפולי השורש במרפאתנו מבצע ד"ר דניאל מורינוס, מומחה לטיפולי שורש, אשר מיומן בביצוע טיפולי שורש מורכבים. בנוסף הוא מבצע חידושי טיפול שורש, טיפולי שורש בשיניים צעירות שעברו חבלה ואיתור סדקים בשיניים.

הטיפול במרפאתנו מבוצע תחת מיקרוסקופ דנטלי, אשר מאפשר ביצוע איתור סדקים ותעלות נוספות בשן שקשות לזיהוי באמצעים אחרים. כמו כן מאשר ביצוע טיפול מדויק ואיכותי יותר.

כמו כן מבוצעים טיפולים מורכבים כגון:

  • טיפול שורש בשיניים צעירות – שיניים שטרם סיימו את התפתחותן בצורה מלאה מהוות אתגר טיפולי. כמו כן לרוב מדובר בילדים צעירים ונוסף אתגר שיתוף הפעולה לטיפול. בזכות גישתו הייחודית של ד"ר מורינוס הוא מצליח לבצע טיפולים מורכבים אלה ולהשיג את שיתוף הפעולה של הילדים.
  • חידוש טיפול שורש – זיהום חוזר בשן שעברה טיפול שורש הינו אפשרות שנובעת ממספר גורמים אפשריים (טיפול שורש לקוי, חדירת חיידקים דרך הכתר והמבנה וסיבות אחרות). על-מנת להעלות את סיכויי ההצלחה של טיפול מורכב זה יש לבצעו ע"י מומחה לטיפולי שורש תחת מיקרוסקופ.
  • אפיסקטומי – הליך כירורגי זה מטפל בזיהום הקיים בקצה השורש (סב-חוד השורש). בטיפול זה מבצעים כריתה של קצה השורש ואיטומו מחדש. לד"ר מורינוס ניסיון בביצוע טיפולים מסוג זה והוא מבצע אותם תחת מיקרוסקופ לתוצאה מקסימאלית.

יישור שיניים

יישור שיניים הוא תחום ברפואת שיניים העוסק בליקויי סגר ועמדה לקויה של שיניים.

פרט לבעיה האסתטית הברורה, שיניים עקומות יכולות לגרום לפגיעה ביכולת הלעיסה והדיבור ובקושי בשמירה על היגיינה תקינה. לכן יישור שיניים הוא לעיתים קרובות הכרחי.

יישור שיניים ניתן לעשות בכל גיל, על אף שנפוץ יותר בגילאים צעירים.

כיום יש מגוון שיטות טיפול אשר נותנות מענה אסתטי גם למבוגרים המעוניינים לבצע יישור שיניים אך חוששים מהמראה בתקופת הטיפול.

במרפאתנו טיפולי יישור שיניים מבוצעים ע"י ד"ר מיכל גוטנר, מומחית באורתודונטיה (יישור שיניים) אשר מבצעת טיפולים בשיטות המתקדמות ביותר, כגון סריקת השיניים

יישור שיניים ע"י סמכים ("קוביות") היא השיטה המוכרת והנפוצה. בשיטה זו מודבקים סמכים לשיניים ובאמצעות חוטים שעוברים במסילות מיוחדות מבוצעות תנועות המביאות את השיניים למיקום הרצוי. שיטה זו היא הוותיקה והזולה ביותר לביצוע.
קיימים סמכים מסוגים שונים: מתכת, חרסינה לאסתטיקה משופרת ועוד.

Invisalign – יישור שיניים בקשתיות שקופות

כדי לתת פתרון אסתטי ומתקדם יותר, במרפאתנו ניתן לבצע יישור שיניים בשיטת Invisalign.

בשיטה זו מבצעים סריקה ממוחשבת של חלל הפה והטיפול מתוכנן במחשב בצורה מדויקת ביותר. המטופל מקבל סדרה של קשתיות שקופות ליישור בלתי נראה (הקשתיות מוחלפות כל מספר שבועות בהתאם להנחיית הרופאה).

שיטה זו מהוות את קדמת הטכנולוגיה בתחום יישור השיניים ומאפשרת טיפול יעיל, מדויק ואסתטי ביותר.

Call Now Button