הלבנת שיניים

אחת השאלות הנפוצות שעולות בקרב מטופלים היא האם ניתן להבהיר את השיניים ולקבל מראה אסתטי יותר ללא צורך בטיפולים שיקומיים נרחבים. במרבית המקרים, אם מדובר בשיניים הטבעיות של המטופל, ניתן לבצע זאת.

ישנן אפשרויות רבות להלבנה: משחות שיניים מלבינות, שטיפות פה ורצועות (סטריפים), פתרונות הלבנה במרפאה והלבנה ביתית שנעשית בסדים.

הלבנת שיניים תוך שעה במרפאה

הלבנת שיניים ObioWhite

במרפאתנו מבוצע טיפול הלבנת שיניים מסוג ObioWhite שהיא משיטות ההלבנה המקדמות ביותר. זהו הליך הלבנה אשר משלב ננוטכנולוגיה שמאפשרת, בטיפול אחד בלבד, לקבל הבהרת שיניים וגם הפחתת רגישות יתר דנטלינלית. נוסף לכך החומר גם משחרר יוני פלואוריד שמאפשר רמינרליזציה של השן.

בשלב ראשון יש להגיע לבדיקת רופא על מנת לבדוק האם קיימים שחזורים בשיניים או מוקדי עששת הדורשים טיפול ולוודא שהשיטה אכן מתאימה. לאחר מכן מומלץ לקבוע תור להסרת אבנית אצל שיננית ולאחר מכן פגישה לביצוע ההלבנה.

מהלך הטיפול:

לפני הטיפול הרופא ימגן את החניכיים, הלחי והשפתיים על מנת שחומר ההלבנה לא ייגע בהם ויגרום לכוויה. לאחר מכן יונח חומר מיוחד אשר יכין את השיניים לחדירת חומר ההלבנה וכן יפחית רגישות בשיניים במהלך ולאחר הטיפול.
בהמשך יונח חומר ההלבנה על השיניים והוא ישופעל ע"י מנורת LED באורך גל מיוחד.
במהלך הטיפול יש להשתמש במשקפי מגן מיוחדים כדי להגן על העיניים מפני האור של מכשיר ההלבנה. לכל אורך הטיפול הרופא או הסייעת יימצאו בחדר.

למרות כל האמור לעיל, ישנם אנשים שעלולה להתעורר אצלם רגישות במהלך טיפול. בד"כ מקור האי נוחות הוא החום המינימלית שמייצרת מנורת ההלבנה. לעתים נדירות המטופל עשוי להרגיש דקירות קלות מיד בסיום הטיפול, אבל תחושה זו תמיד נעלמת.

ישנם אנשים שעלולה להתעורר אצלם רגישות במהלך טיפול. בד"כ מקור האי נוחות הוא החום המינימלית שמייצרת מנורת ההלבנה. לעתים נדירות המטופל עשוי להרגיש דקירות קלות מיד בסיום הטיפול, אבל תחושה זו תמיד נעלמת.

איך זה עובד בפועל?

מוצרי ההלבנה מכילים חומרים שונים, לדוגמא מי חמצן או קרבמיד פרוקסיד, אשר גורמים לתגובה כימית שמפרקת את קשרי הפחמן שיוצרות המולקולות המכתימות. ברגע שהקשרים נשברים, הם כבר לא משקפים את הצבע הכהה.

כמה זמן הטיפול שלי יחזיק?

רוב טיפולי ההלבנה נועדו לשרוד לתקופת זמן ארוכה, אבל הישנות של הצבע אינה נדירה בשל הרגלים אישיים של המטופל  (שתיית קפה, עישון, מאכלים צבעוניים).

לא ניתן להעריך מראש את איכות ההלבנה הסופית שתתקבל או כמה זמן היא תחזיק לאורך השנים. עם זאת, הלבנת Philips Zoom בעלת ניסיון מוכח לאורך שנים מבטיחה את התוצאות הטובות ביותר ולטווח הארוך ביותר.

לעתים נדרש לבצע "חיזוק" של ההלבנה על ידי שימוש בסדים המוכנים על ידי הרופא וניתנים למטופל לשימוש בבית על ידי אפליקצית ג'ל לתוכם ושימוש בהם למספר ימים.

איך אני יכול לשמור על השיניים לבנות לאחר הטיפול?

לאחר ההלבנה במרפאה תקבל הנחיות ל-48 שעות שלאחר הטיפול, ובעיקר – הימנעות מאוכל ושתייה צבעוניים (קפה, תה, קולה, מאכלים המכילים קארי/כורכום, שוקולד וכו').

לאורך זמן הדרך הטובה ביותר לשמירה על ההלבנה (ועל השיניים בכלל) היא שמירה על היגיינה טובה: צחצוח שיניים נכון פעמיים ביותר, שימוש בחוט או קיסם דנטלי בין השיניים, הגעה בזמן לשיננית ולבדיקות תקופתיות.

לאורך זמן, כתלות בגורמים רבים (ביניהם כמות הקפה או מאכלים "מלכלכים"), ייתכן צורך בתגבור ההלבנה ע"י סד להלבנה ביתית למספר ימים.

סטריפים להלבנה ObioWhite Stripes
Call Now Button