שתלים דנטליים

 
שתלים דנטליים מהווים תחליף מלאכותי לשיניים הטבעיות, המאופיין ביעילות גבוהה, עמידות לאורך זמן ופתרון מצוין עבור מי שזקוק למלא את מקומן של שיניים חסרות. כיצד מתכננים את ההליך? כיצד הוא מתבצע בפועל?
 

שתלים דנטליים במרפאת ד"ר לם

 
במרפאת ד"ר לם מתבצע הליך ההשתלה באופן מבוקר ומקצועי, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ואיכותית הכוללת גם שימוש בסד כירורגי ממוחשב בהתאם לצורך. הפרוצדורה נעשית על ידי מומחה למחלות חניכיים (פריודונט) בעל ניסיון רב בתחום. בנוסף, מבוצעות במרפאה עקירות כירורגיות ופרוצדורות נלוות הכוללת הרמות סינוס או בניית עצם לצורך השתלה.
 

פגישת ייעוץ מקדימה

 
על מנת לקבוע האם מבנה העצם מתאים לביצוע השתלה, רופא שיניים, מומחה חניכיים, מומחה לשיקום פה או כירורג פה ולסת מבצעים ייעוץ מקצועי. במהלך הפגישה, יערוך הרופא בדיקה מקיפה, בה ישולבו בהתאם לצורך צילומי רנטגן או צילומי CT על מנת לקבוע את המיקום המדויק והאידיאלי של השתל העתידי.
 

תכנון הטיפול

 
בהתאם למצבן הקליני של השיניים וכמות העצם הקיימת, יתכננו הרופא המטפל והכירורג המשתיל תכנית טיפולית מתאימה. בחלק מהמקרים, ייתכן ותכנית הטיפול תכלול השתלה ושיקום באותה הפגישה, ובמקרים אחרים ייתכן והמטופל יידרש לסדרת טיפולים במסגרתה יבצעו תוספות של רקמה רכה או של עצם בשלב הראשון, ורק לאחר שאלו ייקלטו יוחדר השתל ואז יתבצע תהליך שיקומי.

המלצת הרופא המטפל תכלול את הערכתו לגבי אורך הטיפול כולו, מספר הפגישות המשוערות וכן הסבר מקיף אודות כל שלב ושלב בטיפול.
 

ההליך הטיפולי

 
ההליך הטיפולי כולל שלושה שלבים עיקריים:

  1. הכנת הלסת – בשלב הראשון, נכין את הלסת להחדרת השתל. באזור בלסת שבו חסרה השן, נקדח בעדינות ותוך דיוק מקסימלי חור ניתוב קטן על מנת שאליו יוכנס הבורג שמייצב את השתל במקומו.
  2. הכנת מיקום השתל ( אוסיאואינטגרציה) – בשלב השני נרחיב את חור הניתוב כך שגודלו הסופי יתאים לבורג הטיטניום, ונרכיב עליו מכסה מגן. זה הזמן לתת למקום זמן להתאחות ולבורג להיטמע בלסת באופן מוצלח (תהליך זה נקרא אוסיאואינטגרציה)
  3. כתר זמני וקבוע – בשלב השלישי והאחרון המתרחש לאחר מספר חודשים, יסיר הרופא המטפל את הכיסוי ויכין את הכתר הקבוע. ישנן שיטות רבות להכנת כתר קבוע, לעיתים תוך שימוש בכתר זמני. היום ניתן לבצע סריקה דיגיטלית של אזור השתל ולהכין כתר בחריטה דיגיטלית במרפאת השיניים.
 

מהי השתלת שיניים לילדים?

 
ככלל ניתן לומר כי ההמלצה היא להמתין עד גיל 18 כדי להחל בהליך של השתלת שיניים. יחד עם זאת, במקרים בהם הדבר נעשה הכרח (כתוצאה מריקבון בשן הקבועה או חבלה משמעותית בשיניים) – נוכל להעניק את הטיפול הטוב, העדין והמתקדם ביותר לשיניהם של ילדיכם. לאחר ההשתלה נבצע מעקב מתמיד על מנת לוודא שהשתלים אינם זזים וכי האזור התאחה באופן מושלם.

השתלים במרפאה מבוצעים ע"י מומחה בוגר אוניברסיטת תל-אביב, המיומן באבחון, תכנון וביצוע שתלים ופרוצדורות כירורגיות נלוות.
 
 
אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מעולם מתקדם של פתרונות שיסייעו לכם להרגיש טוב לאורך זמן.