שיניים תותבות

 
כדי להתגבר על אובדן שיניים הנגרם משלל סיבות, לא מעט אנשים בוחרים כבר שנים רבות בשיניים תותבות, המותקנות הן כפתרון זמני (עד להתקנת שתלים קבועים) והן כפתרון קבוע המאפשר אסתטיקה גבוהה.
 

מהן שיניים תותבות?

 
שיניים תותבות מהוות פתרון בטוח עבור שיניים חסרות כבר מתחילת המאה הקודמת. זוהי אפשרות מצוינת להחזרת התפקוד והמראה המקורי של השיניים. על אף שכיום, בזכות השתלת השיניים, הפופולריות של השיניים התותבות נמצאת בירידה, אך שימוש בשיניים תותבות איכותיות, חזקות ובעלות מראה טבעי הוא עדיין, ללא ספק, פתרון ראוי.
 

שיניים תותבות במרפאת ד"ר לם

 
במרפאת ד"ר לם מתמחים בהתקנת שיניים תותבות מסוגים שונים, בהתאם לאפשרות הטובה ביותר עבור המטופל ומצבו האישי. רק לאחר בדיקה מקיפה, צילום וסקירת מצבו הרפואי והדנטלי של המטופל, תינתן המלצה לסוג התותבת המתאימה. לא משנה לאיזה טיפול תזדקקו, במרפאתו של ד"ר לם תוכלו ליהנות מהצוות הרפואי המקצועי ביותר, מהשירות הטוב ביותר ומאיכות ביצוע גבוהה, איכותית ומדויקת.
 

סוגי שיניים תותבות

 
במרפאת ד"ר לם מבצעים הכנת שיניים תותבות מסוגים שונים, בהתאם לאפשרות הטובה ביותר עבור המטופל ומצבו האישי. רק לאחר בדיקה מקיפה, צילום וסקירת מצבו הרפואי והדנטלי של המטופל, תינתן המלצה לסוג התותבת המתאימה.

ניתן להכין תותבות המשלימות חסר קטן של שיניים ועד חסר מלא. כמו כן ניתן להכין תותבות זמניות שיימסרו מיד לאחר עקירת השיניים וכן להכין תותבות מדויקות יותר שישמשו שיקום קבוע. ניתן גם לבצע תותבות אשר מעוגנות ע"י שתלים לקבלת יציבות טובה יותר.

 
  1. שיניים תותבות חלקיות - מטרתן של השיניים התותבות החלקיות היא למלא את החלל שנוצר בין השיניים ולחפות על האזור בו חסרה השן הקבועה. התקנה של שיניים תותבות חלקיות מסייעת לשמור על שיניים בריאות יותר ומאפשרת התקנה זמנית או קבועה, בהתאם לצורך.
  2. שיניים תותבות מלאות - במקרים בהם המטופל סובל לא רק משן חסרה בודדת אלא משיניים חסרות באופן מוחלט או משיניים קיימות אך כאלה שאינן בריאות – הפתרון הטוב ביותר יהיה להתקין תותבת מלאה. תותבת מלאה עשויה מחומרים שונים (למשל פלסטיק או קרמיקה), וממש כמו השיניים המקוריות שלנו – גם כדי לשמור עליהן ועל בריאות הפה שלנו, חשוב לנקות אותן באופן מקסימלי ולמנוע בכך מחלות חניכיים.
  3. שיניים תותבות זמניות - במידה והמטופל עומד בפני התקנת שתלים או תותבות קבועות ורוצה ליהנות ממראה אסתטי ונעים יותר עד שתהליך ההשתלה יושלם, עד שהשיניים התותבות הקבועות תהיינה מוכנות עבורו או עד שיקבע כי הוא כשיר להתקנה של שיניים תותבות קבועות – השיניים הזמניות מסייעות בנתינת פתרון זמני אסתטי ונעים.
 

שיניים תותבות לילדים

 
על אף שנדמה כי שיניים תותבות הן נחלתם הבלעדית של גילאים בוגרים, ישנם מקרים בהם ניתן להתקין שיניים תותבות גם לילדים. לעיתים מפתחים ילדים עששת חמורה, נופלים, נחבלים ושוברים את שיניהם. לאחר עריכת שיקול דעת בשיתוף הרופא המטפל, ניתן לשקול התקנת שיניים תותבות גם לילדים באופן מדויק – זמני או קבוע.