מה עושים בטיפול שורש?

 
לצד העובדה שטיפול שורש מאוד שכיח, עדיין קיימים פערי מידע סביב התהליך, ולו כי בשנים האחרונות התחום התקדם, ועל כן לא רק שמאוד התקצר, אלא גם מאוד התייעל. במה בכול זאת דברים אמורים? ובכן באופן כללי מדובר בהצלת השן - בטיפול במחלות שנוגעות לרקמה ולמוך השן, כאשר הגורם העיקרי שמוביל לפגיעה הנו עששת.
 
  1. מסלקים את רקמת המוך, מרחיבים את תעלות השן ומבצעים באזור ניקוי יסודי.
  2. לאחר שלב הניקוי סותמים את התעלות באמצעות חומר ייעודי, מתוך מטרה למנוע מחיידקים לחדור לאזור ולהתרבות.
  3. סותמים באופן זמני את כותרת השן.
  4. מחכים כמה ימים.
  5. מחליפים את הסתימה הזמנית בקבועה.
  6. בונים כתר.

 

השלב הראשון הוא אפיון המצב ולאחר מכן מתחילים בטיפול שמורכב משישה שלבים:

 
כיצד עובד טיפולי שורש
 

האם טיפול שורש כואב?

 
אין להשוות את טיפולי השורש של היום לאלו של פעם, ולו כי חידושי הטכנולוגיה באים לידי ביטוי גם כאן, כך ששכלול המכשירים וקיצור התהליך בין היתר גם משפיעים על תחושת הכאב, ואף יותר מכך, על תחושת החשש.
המכשירים המתקדמים מסייעים לבחון טוב יותר את מפתחי התעלות לצד מינימום התערבות, ומכשירי הניקוי הרבה יותר אפקטיביים, כך שהטיפול פחות פולשני ויותר ממוקד - יותר אפקטיבי ופחות מכאיב. כמו כן, גם אם נשים את סך השכלולים בצד, נציין שההליך אינו כואב, כיוון שהשלב הראשון הנו מתן זריקת הרדמה מקומית. אנו במרפאת שיניים ד"ר לם עובדים עם האמצעים המתקדמים ביותר על מנת להעניק לכם את הטיפול היעיל והנוח ביותר – גם כאשר מדובר בטיפול שורש.
 

כמה זמן לוקח טיפול שורש?

 
אצל הרבה אנשים מד החרדה מושפע מאורך הטיפול. אם כן כמה זמן טיפול שורש לוקח? ובכן התהליך לוקח כמה פגישות, אך הפגישה הראשונית הינה המשמעותית ביותר והיא נמשכת בין חצי שעה לשעה. האחרות קצרות בהרבה - מיועדות עבור מעקב, הסרת הסתימה הראשונית והתקנה של חדשה.
 

האם טיפול שורש ללא הרדמה נסבל?

 
באופן כללי מומלץ לעבור טיפול שורש לצד הרדמה מקומית ואף יש מקרים שמצדיקים הרדמה כללית. עם זאת, גם ניתן לעבור טיפול שורש ללא הרדמה ומבלי לחוש דבר, פשוט כי השן הגיעה למצב בו העצבים שלה נהרסו לגמרי, משמע אין שום תחושה.
 

כמה עולה טיפול שורש?

 
טיפול שורש עולה בין 500 ש"ח לבין 2,500 ש"ח - הכול תלוי בכמות התעלות שיש לנקות, בשאלה האם יש לחדש את הטיפול, באופי המצב ההתחלתי, בהתערבות של אמצעים משלימים וכמובן עד כמה המרפאה מקצועית בתחום וכוללת ציוד מתקדם - כגון גלי סונאר אשר מסייעים לבחון את שורשי התעלות במינימום התערבות לצד מקסימום אפקטיביות, מיקרוסקופ אנדודונטי אשר מסייע לאתר את קצוות השורשים באופן בטוח ומהיר, אנדוסקופ אשר מסייע לבחון ביסודיות את חלל השן הפנימי וכדומה.
 

האם יש כאבים לאחר טיפול שורש ולכמה זמן?

 
בעוד שטיפול השורש עצמו כמעט ואינו מורגש, הרי שבתומו עשויים להתעורר כאבים, במיוחד אם משתמשים באופן אגרסיבי בשן המטופלת, אך כבר כעבור יממה הכאבים יחלפו וכמובן שניתן להיעזר במשככי כאבים. מתי כן עשויים להתעורר כאבים? במקרים נדירים בהם השן הזדהמה. עם זאת, במרפאת השיניים שלנו אנו מקפידים על הליכי טיפול מקצועיים, כך שאין לחשוש - חוזרים לשגרה נינוחה בהקדם.
יש לכם שאלות נוספות, מבקשים לשמור על השיניים, לעבור את ההליך באופן מקצועי ונעים, להיות בידיים טובות, להרוויח מחידושי הטכנולוגיה וכמובן לחזור לשגרה בהקדם? פנו אלינו, קבעו פגישה ומכאן נמשיך ביחד בבטחה.
 
 
לתיאום תור צרו קשר עם מרפאת שיניים ד"ר לם במודיעין: 072-3220393.