יישור שיניים

 
הפה הוא אחד האזורים הכי מרכזיים ובולטים בפנים שלנו, ובאופן טבעי כאשר אנחנו פוגשים מישהו אנחנו מביטים גם לשם. ולכן שיניים עקומות הופכות להיות בעיה אסתטית, כזו שאפילו יכולה לפגוע בביטחון העצמי. בוודאי לא תופתעו לשמוע שזוהי גם בעיה שפוגעת בשיניים עצמן ובאיכות החיים, אך זו בעיה שבהחלט ניתן לפתור.
 
 

תחייכו יפה למצלמה

 
כאמור, שיניים עקומות מצטיירות כמשהו לא אסתטי ולא יפה, ואנשים עם שיניים עקומות מרגישים שלא בנוח לחייך או לדבר. יש אנשים שעבורם המצב כל כך לא נעים, שהם נמנעים לחלוטין משיחות במקומות ציבוריים, ומסרבים לחייך ולהצטלם. כמובן שזה פוגע בביטחון העצמי וביכולת לפתח חיי חברה, קריירה ועוד.

אך מלבד העניין האסתטי, שיניים עקומות הן גם דבר לא בריא. הן פוגעות בסגירה התקינה של הלסתות, וגם מקשות מאוד לשמור על היגיינת פה תקינה - ומכאן הסיכון לדלקות רק עולה.
 

יישור שיניים זה לא משחק ילדים

 
אנחנו רגילים לחשוב על ילדים ונערים שזקוקים לגשר כדי ליישר את השיניים, אך האמת היא שזהו לא טיפול שמוגבל רק לתקופת הגיל הזו. כמובן שמאוד נפוץ להתחיל ולטפל כבר בגיל הצעיר, ולכן גם חשוב להגיע עם הילדים למעקב כדי לאתר את הבעיות הללו מוקדם ככל האפשר. אך בהחלט ניתן לטפל בשיניים עקומות וליישר אותן גם בגילאים מבוגרים יותר, כאשר יש היום מגוון של שיטות לעשות זאת בצורה אסתטית כך שלא תצטרכו להסתובב עם גשר גדול ומסורבל על השיניים.
 

איך מתבצע התהליך?

 
השלב הראשון הוא כמובן להחליט על כך שיש צורך ביישור שיניים. לפעמים זה משהו שהמטופל עצמו מעוניין בו, ולפעמים רופא השיניים הוא זה שמזהה את הבעיה וממליץ על כך. בנקודה הזו כדאי מאוד להתייעץ עם אורתודנט, שהוא רופא שיניים המתמחה ביישור השיניים. האורתודנט יבצע בדיקות מקדימות של התיק הרפואי, יביט על השיניים, יעשה צילום ועוד. המטרה היא להעריך בצורה הכי מקיפה את מצב השיניים, כדי שאפשר יהיה להחליט על צורת הטיפול ועל פרק הזמן שיידרש כדי להשיב את השיניים למקומן. זהו הזמן שבו האורתודנט ימליץ על השיטה הטובה ביותר עבורכם, בהתחשב במצב השיניים ובאילוצים שונים שישנם.

אל תתפשרו על הטיפול בשיניים עקומות, מאחר שזהו לא רק פרט אסתטי קטן אלא מרכיב חשוב באיכות החיים שלנו.