טיפול שיניים לילדים

 
שמירה על בריאות השיניים חשובה כבר מגיל הינקות, גם כדי להקנות הרגלים נכונים וגם כדי לחסוך בעיות שיניים מורכבות בעתיד. השילוב האידיאלי כדי לעשות זאת הוא מעקב, מניעה וטיפול במקרים שצריך לעשות זאת - הכול באווירה נעימה וידידותית לילדים.
 
 

לעשות את זה נכון מהרגע הראשון

 
הגעה לרופא השיניים יכולה להיות מלחיצה, אפילו כשמדובר בבדיקה פשוטה או אפילו טיפול לא כואב. הרבה פעמים הקושי נובע דווקא מהחרדות והחששות שלנו, ולא מתהליך הטיפול. ולכן חשוב לנו מאוד שהביקור הראשון במרפאת השיניים יהיה חוויה חיובית, באווירה רגועה, תוך כדי משחקים ושירים. אנחנו ממליצים להגיע לבדיקה לאחר בקיעת השן הראשונה, כי חשוב להתחיל את המעקב כבר בשלב המוקדם הזה. כך נוכל להנחות אתכם כיצד לשמור על בריאות השיניים על ידי צחצוח בהתאם לגיל ושמירה על תזונה נכונה. זה גם המקום שלכם להתייעץ איתנו כיצד להקנות הרגלים בריאים, ולהתייעץ לגבי כל חשש או התלבטות בלי להתבייש.
 

להשקיע בשיני החלב

 
אומנם שיני החלב מלוות אותנו רק למספר שנים בלבד, אבל חשוב לשמור על הבריאות שלהן ולא להזניח. דיברנו כבר על הקניית הרגלים נכונים, אבל זה כל כך חשוב שנזכיר זאת שוב- ילדים שמתרגלים מגיל קטן לצחצח שיניים כמו שצריך, הם מבוגרים שימשיכו לעשות את זה וישמרו על שיניים בריאות.

מעבר לכך, עששת (חורים) גורמת למראה לא אסתטי, פוגעת בלעיסה, עלולה לפגוע בשיניים הקבועות וגורמת לכאב. אין שום סיבה שילד קטן ימשיך לסבול כשיש היום טיפולים יעילים ופשוטים.
 

מהם הטיפולים הנפוצים?

 
כאשר מדובר בילדים, ישנן מספר בעיות שיניים נפוצות ביניהן כמובן התפתחות של עששת בשיניים. מלבד מעקב והדרכה כיצד לשמור על היגיינת הפה, נטפל במוקדים של העששת ובמידת הצורך גם נבצע את הסתימות או טיפולים עמוקים יותר.

פעמים רבות ילדים משחקים ומשתוללים, ונפילה או מכה מכדור יכולים לפגוע בשיניים. כאן חשוב ביותר להעריך מהו הנזק שנגרם לשיניים, ולהחליט האם יש צורך להתערב ולטפל.

טיפול שיניים לא צריך להיות חוויה מפחידה, ואנחנו כאן לא רק כדי לטפל, אלא גם כדי לתת לילדכם חוויה חיובית.