טיפולי חניכיים

 
אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר הם ללא ספק טיפולי חניכיים. על פי נתונים סטטיסטיים, עד 12% מהאוכלוסייה בישראל ובעולם סובלת מבעיות חניכיים שונות, אך רק אחוז קטן מתוכם מגיע לטיפול בקליניקה רפואית. מה כולל ההליך במסגרתו מתבצעים טיפולי חניכיים? והאם גם ילדים יכולים לבצע אותו?
 

טיפולי חניכיים במרפאת ד"ר לם

 
במרפאתו של ד"ר לם יחכו לכם צוות מסור ומקצועי, שיסייע לכם להשיג תוצאות מקסימליות בטיפולי החניכיים השונים, בשימוש בטכניקות ניתוח וכן במניעת הישנות התופעה. אם החניכיים שלכם מדממים, נפוחים ואדומים או אם אתם חווים כאב – אל תהססו. הגיעו לטפל בחניכיים ואפשרו לעצמכם את הטיפול הראוי, כל עוד הדבר אפשרי.
 

ההליך הטיפולי

 
ההליך הטיפולי כולל ארבעה שלבים עיקריים:
  1. בדיקה – בדיקה מקיפה על ידי מומחה למחלות חניכיים והמלצה מהו הטיפול המתאים ביותר בהתאם לדרגת החומרה של המחלה.
  2. הסרת האבנית – הסרת הפלאק, רובד החיידקים והאבנית, שהם בין הגורמים למחלת החניכיים.
  3. הקצעת שורשים – ניקוי עמוק של הכיסים מסביב לשן, המלווה בהרדמה מקומית.
  4. החלמה – לאחר הטיפול תידרש תחזוקה שוטפת – הן על ידי המטופל והן על ידי מומחה החניכיים ושיננית.
 

ניתוח חניכיים

 
ישנם מקרים המצדיקים ניתוח חניכיים. במקרה בו חלק מהעצם או כולה נאכלו על ידי חיידקים, ימליץ הרופא המטפל על עריכת ניתוח חניכיים. במהלך הניתוח, הנערך על ידי מומחה חניכיים במרפאתו של ד"ר לם, נשתמש בחומרים בוני עצם שמטרתן היא שיחזור העצם שניזוקה. ההחלטה על הרכב החומרים תיקבע על ידי הרופא על פי שיקול דעתו.
 

טיפולי חניכיים בילדים

 
גם ילדים עשויים לסבול מבעיות חניכיים שונות, הבאות לידי ביטוי בתחושת חוסר נוחות בזמן אכילה או שתיה, ולעיתים אף יבוא הדבר לידי ביטוי באבדן שיניים מוקדם. הדבר דורש טיפול מיידי! לאחר אבחון מקצועי על ידי הרופא המטפל, ייערך טיפול במסגרתו יתבצע ניקוי שיניים עמוק ויסודי בשילוב נטילת אנטיביוטיקות. בנוסף, יודרכו ההורים והילדים אודות שמירה על היגיינת פה טובה, צחצוח שיניים נכון וכן הדרכה לגבי תזונה נכונה, שמטרתה לשמר את המצב הבריא.
 

כיצד נמנע מחלות חניכיים?

 
כדי למנוע מחלות חניכיים יש להיות במעקב קבוע אצל שיננית ולבקר את רופא השיניים. ככלל ניתן לומר כי טיפול אצל שיננית בקביעות בשילוב עם שמירה על היגיינת הפה, שימוש בחוט דנטלי וצחצוח קבוע ונכון של השיניים ימנעו או יאטו את התקדמות מחלות החניכיים.

השתלים במרפאה מבוצעים ע"י מומחה בוגר אוניברסיטת תל-אביב, המיומן באבחון, תכנון וביצוע שתלים ופרוצדורות כירורגיות נלוות.
 
 
אנחנו כאן בשבילכם כדי לסייע לכם למנוע, לטפל ולוודא שמחלות החניכיים לא ישובו עוד.