מה זה למינייט ומדוע הוא כל כך יעיל?

 
מכירים את כל אותם מפורסמים שמציגים שיניים לבנות באופן מעורר קינאה? ובכן סוד הקסם הנו ציפוי למינייט. במה מדובר? ציפוי למינייט בא להעניק פתרון אופטימאלי עבור כל אותם אנשים שמחזיקים בפה מלא בשיניים שבורות, מוכתמות ואף עם רווחים משמעותיים. מדובר בטכנולוגיה חדישה אשר מונעת את הצורך להרכיב כתרים או לחזור על תהליך ההלבנה, וזאת כי סה"כ יש להרכיב "עלי" חרסינה דקיקים, שאינם רק מסייעים לשחזר את המראה הטבעי של השן, אלא בין היתר גם תומכים בעמידות השיניים.
 

להלן עשרת היתרונות המשמעותיים של ציפויי למינייט:

 
 
1. אין צורך בהתערבות מאסיבית, אלא ההכנה היחידה הינה שיוף עדין של פני שטח השן, כאשר לאחר מכן נעשית הדבקה.
2. ההתאמה לשן אישית, הן מבחינת צורה והן מבחינת גוון.
3. אין פגיעה במרקם השן.
4. הציפוי אינו ממהר לקבל כתמים.
5. התוצאה נראית טבעית ביותר.
6. הטיפול מהיר.
7. התוצאה הפיכה.
8. יחסית לפתרונות אחרים, כאן גם יש מענה עבור שיניים קטנות ושקועות.
9. אין צורך בהרדמה וההליך אינו מלווה בכאבים.
10. הפתרון מאפשר לכסות גשרים וכתרים.
 
 
 
למינייט
 
 
 
 

כמה זמן מחזיק ציפוי למינייט?

 
למינייט מחזיק מעמד זמן רב, כאשר יש קשר ישיר בין עמידות התוצאה לבין איכות ההכנה להדבקה, איכות הייצור במעבדה, איכות מיומנות הטכנאי, איכות הדבקים ואיכות טכניקת ההדבקה.
 

האם ציפוי למינייט לא מצהיב?

 
לא רק שהציפוי אינו מקבל כתמים, ואף לא כתמים קשים כגון אלו שלרוב נגרמים משתיית קפה ומעישון סיגריות, אלא הוא גם אינו מצהיב ובאופן כללי אינו משנה גוון – פשוט נשמר זהה לאורך זמן. מכאן שיש חשיבות יתרה שהגוון הנבחר יהיה אידאלי, כיוון שהוא עומד להישמר ללא שום סטייה.
 

האם יש עוד ציפויים חוץ מלמינייט?

 
לצד העובדה שציפוי למינייט מככב כיום, יש לציין שהוא רק אחד מסך הפתרונות החלופיים בתחום. אלו פתרונות נוספים קיימים ומהו המינוס שלהם לעומת פתרון זה? עברו על הרשימה הבאה:
 
  • ציפויים מחומר מורכב – ציפויים אלו מורכבים באמצעות שימוש באור כחול. גם פתרון זה מאפשר לשנות צורה וגוון של שיניים, לסגור מרווחים ואף להאריך את השן, אך עם הזמן החומר משנה את גוונו, נשחק יחסית במהירות, יותר קשה לליטוש והוא חסר שקיפות טבעית, כך שהמראה פחות טבעי.
  • ציפוי מעבדתי – הרופא יוצר את צורת השן באמצעות מודל של גבס ואילו טכנאי משלים את התהליך באמצעות ציפוי אקרילי (או קומפוזיטי). גם פה ההליך מצריך הדבקה ואף אין צורך בהשחזה. עם זאת, ציפויים אלו נוטים להתקלף ולהישחק ואף ייתכן גירוי בחניכיים בשל צבירת פלאק בחיבור עם השן.
  • הלבנת שיניים – חומר הלבנה כימי חודר את שכבת האמייל החיצונית ומגיע אל שכבת הדנטין (שכבה צהובה / חומה), שם הוא מפרק פיגמנטים מהצבע הטבעי, כך שהתוצאה הינה הבהרה. הליך זה נחשב מהיר וזול, אך עם זאת תיתכן תחושת עקצוץ במשך כמה ימים ויש להגן כראוי על החניכיים במהלך התהליך.

כמו כן, מצויות שיטות נוספות, כגון הלבנת שיניים באמצעות תבנית אישית, פסי הדבקה ואף לייזר, אך במבחן התוצאה גם הן אינן מהוות תחרות ראויה מול שיטת למינייט.
 

מסקנה?

 
לאור הדברים ניתן למצוא שלא חסרות דרכים באמצעותן גם אתם תוכלו לחייך חיוך צחור וקורן, אך ראוי לבחון מה נכון עבור המקרה שלכם, היעד שלכם, איזה הוצאה מובילה לתוצאה ארוכת טווח וכדומה. מכאן שסביר ביותר שגם אתם תגיעו למסקנה שציפוי למינייט מאוד יעיל ואין לו באמת מתחרים ראויים. יש שאלות נוספות? פנו אלינו ותקבלו ייעוץ פרטני ומקצועי!
 
 
לתיאום תור צרו קשר עם מרפאת שיניים ד"ר לם במודיעין: 072-3220393.